Shpërthimi i fortë në Tiranë, arrestohet në spital i plagosuri, ja cfarë iu gjet në dyqan

0

Arrestohet ne spital ne gjendje te plagosur shtetasi Gentjan Hoxha, 34 vjec, pronar i dyqanit ku ndodhi shperthimi i fuqishem diten e sotme prane Institutit te Higjienes ne Tirane.

Lajmi este bere me dije nga policia e cila tha se i plagosuri ka qene duke montuar bomba me telekomande brenda servisit ndersa qepenin e mbante mbyllur.

Kliko per me shume info

Gjate kontrolit ne dyqan mesohet se jane gjetur edhe tre detonatore qe perdoreshin per montimin e bombave. Policia ka thene se shperthimi ka ndodhur gjate nje pakudjesie aksidentale te 34-vjecarit qe ka aktivizuar lenden plasese.

Mesohet se hetuesit e policise jane duke ekzaminuar edhe tre lap-tope qe kane gjetur brenda dyqanit te 34-vjecarit pas shperthimit te forte qe ka ndodhur aty.

Informacion paraprak nga policia:

Më datë 12.03.2018, rreth orës 10:40, në rrugën ” Qamil Guranjaku ” në një dyqan celularësh në pronësi të shtetasit G.H., 34 vjeç, i cili ishte duke punuar dhe ne pune e siper ka ndodhur nje shperthim nga lende ende e papercaktuar. Si pasoje është dëmtuar shtetasi G.H., i cili u transportua në spital dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Nga shpërthimi ka dhe dëme materiale. Theksojmë paraprakisht se shtetasi G.H ishte duke punuar në dyqanin e tij dhe derën e jashtme e kishte të mbyllur dhe shpërthimi ka ndodhur ne tavolinen e punes. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin dhe zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.