Neymar tek Real Madrid? Babai zbulon të ardhmën e futbollistit

Kliko per me shume info

Në njërën anë rikuperimi nga dëmtimi dhe në anën tjetër, pasiguritë rreth së ardhmes. Diskutimet rreth Neymar janë kthyer në temë të nxehtë në Francë. Eliminimi i Paris Saint-Germain nga Champions League, nxiti zërat e një rikthimi të mundshëm të sulmuesit në Spanjë.

Ndoshta prej sezonit të ardhshëm, për t’iu bashkuar projektit të Real Madrid. Në situatën e krijuar, për të sqaruar pozitat e yllit brazilian foli babai i lojtarit. “E tashmja dhe e ardhmja e Neymar është te Paris Saint Germain”, tha ai. Një deklaratë e mbështetur edhe nga presidenti i klubit francez, Al Khelaifi, që pasi e takoi sulmuesin në Rio de Janeiro deklaroi: “Neymar është i lumtur, mjaft i motivuar dhe entuziast që të kthehet sa më shpejt në formën e tij më të mirë”.

Kliko per me shume info

Fjalë që shërbejnë për të hedhur poshtë spekulimet rreth së ardhmes së 26-vjeçarit, që po vazhdon në Brazil fazën e rehabilitimit pas dëmtimit në këmbën e djathtë, që do ta mbajë jashtë fushave të paktën për tre muaj. Neymar mbetet qendra e projektit të Paris Saint Germain, me klubin francez që gjatë verës së kaluar pagoi klauzolën me vlerë 222 milionë euro për prishjen e kontratës me Barcelonën.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.