Ndahet nga jeta Agron Bajrami, vuante nga një sëmundje e rëndë

Ndahet nga jeta, piktori, koreografi dhe udhëheqësi shumëvjeçar i Shkollës së vallëzimit “Shota” në Zyrih, Agron Bajrami.

Bajrami është ndarë nga jeta në moshën 54 vjeçare mbrëmjen e djeshme pas luftës me sëmundjen.

Kliko per me shume info

Ai ka udhëhequr shoqatën për më shumë se 25 vite, duke organizuar me qindra prezantime në mbarë Zvicrën dhe vende të ndryshme të Evropës.

LEXO EDHE:  Jeremiç: Kosova do të bëhet pjesë e OKB, premtimi i Vuçiç ndaj amerikanëve

Bajrami ka qenë ambasadori më i mirë i kulturës shqiptare të shprehur përmes valles, jo vetëm në Zvicër ku ka qendrën, por edhe gjithandej Evropës.

Agron Bajrami u lind në Prishtinë, në vitin 1964.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here