Ministrja e Drejtësisë shkon në qelinë e Aldo Bares

0

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj, ishte sot per inspektim në burgun e Peqinit, ku kontrolloi nga afër ambientet e burgut dhe dha porosi të veçanta për rregullimin e disa elementëve të tyre.

Ajo ka vizituar disa qeli ku ndodhen te burgosur, mes te cileve edhe ate te kreut te Bandes se Lushnjes, Aldo Bares dhe te Enver Dondollakut.

Kliko per me shume info

Pas ketij lajmi ka reaguar deputeti i PD Flamur Noka, i cili me nje postim ne rrjetet sociale ngre pyetjen “Cfare mesazhi po perpiqet te percjell ministrja me kete vizite ??? A po shantazhon dike Edi Rama duke i cuar ministren Aldo Bares?”

REAGIMI I NOKES

Ministrja e drejtesise sot zhvilloi nje vizite ne burgun e sigurise se larte ne Peqin .Dhe çuditerisht i shkon ne qeli Aldo Bares. Te jete valle rastesi apo e planifikuar ???Cfare mesazhi po perpiqet te percjell ministrja me kete vizite ??? A po shantazhon dike Edi Rama duke i cuar ministren Aldo Bares? Si shpjegohet nje ndjeshmeri e tille e Edi Rames per kushtet e Aldo Bares kur nderkohe nuk ja ndjeu fare dhe i flaku me nje te rene te lapsit 26 mije familje qe nuk kane as buke per femijet …A e pate se si ministrja lumturohej kur kreret e bandes Lushnjes flisnin me gjuhen e Edi Rames????A tregon ky kontrast se Edi Rama nuk eshte Kryeminister i shqiptareve por i bandave dhe krimit ??

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.