Minatorët protestojnë para Kyeministrisë: Do të hyjmë me forcë në zyrën e Ramës

Kliko per me shume info

Qindra minatorë janë mbledhur sot para Kryeministrisë, duke i bërë thirrje kreut të qeverisë Rama t’u jap statusin e minatorit, ndërsa i kanë lënë vetëm 30 minuta afat para se të hyjnë me forcë në zyrën e tij.

‘Në qoftë se qeveria dhe kryeministri janë të papërgjegjshëm, është detyra jonë t’i kthejmë ato në ‘metro’, siç i thuhet, dhe kjo nuk bëhet duke i fërkuar shpatullat, por duke u treguar forcën e ligjit. Nëse këta na gjejnë neve dele, thikën në fyt do të na vënë”- tha njëri nga protestuesit.

Kliko per me shume info

“Hapeni rrugen, do te futemi brenda te zyra e Rames dhe do te ulemi kembekryq. Hapeni rugen o kriminela, kerkojme ligjin dhe jo Maliqin”- therrasin protestuesit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.