Helmimi i ish-agjentit, Trump: Rusia duhet të japë një përgjigje

Kliko per me shume info

Presidenti amerikan, Donald Trump thotë se Rusia duhet të japë një një përgjigje në lidhje me çështjen e helmimit të një ish-agjenti rus dhe të vajzës së tij.

Sipas hetimeve, Sergei Skripal, 66 vjeç dhe vajza e tij Julia u helmuan në jugperëndim të Anglisë me një lëndë të zhvilluar në ish-Bashkimin Sovjetik.

Kliko per me shume info

“Duhet të ketë pasoja për ata që përdorin këto armë të shëmtuara në shkelje të hapur të normave ndërkombëtare”, theksohet në një komunikatë të Shtëpisë së Bardhë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.