Shmanget përleshja, Gruevski nuk la gjë pa bërë në Kuvend kundër ligjit të gjuhës shqipe

Kliko per me shume info

Seanca ku duhet të debatohet për Ligjin e gjuhëve ka vazhduar me tensione. Sigurimi i Kuvendit pengoi një përplasje fizike mes kryeparlamentarit Talat Xhaferi dheish kreut të VMRO-DPMNE-së opozitare, Nikolla Gruevski. Gruevski është ngjitur lartë në foltore dhe ka kërkuar nga Xhaferi që ta ndërpresë punën e Kuvendit.

Gruevski i nervozuar gjuajti gotën me ujë drejt Xhaferit, ndërsa shumë pak mungoi që të vijë deri tek përleshja fizike mes tyre.

Kliko per me shume info

Xhaferi nën presion të opozitës vendosi që të ndërpresë seancën dhe deputetët të shkojnë në pauzë për 15 minuta.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.