Gazetarit të njohur s’i del inati me Mustafa Nanon: Gjoksi i Ildës është më i ndershëm se…

Kliko per me shume info

Debati midis dy gazetareve sportive Ilda Bejleri dhe Bora Zemani me analistin Mustafa Nano në lidhje me zhveshjen e tyre në ekrane, ka ngjallur shumë polemika kohët e fundit në mediat online dhe rrjetet sociale.

Kliko per me shume info

Ndërkohë që sulmet nga të dyja palët nuk kanë qenë të pakta, një pjesë e mirë e shoqërisë ka qenë e interesuar për këtë debat.

Analisti dhe gazetari i njohur Artur Zheji ka reaguar në lidhje me këtë debat duke i kushtuar dy fjalë kolegut të tij Mustafa Nanos.

Shkrimi i plotë i Artur Zhejit:

Një debat me pak apo aspak thelb ky që lidhet me gjoksin sharmant të Ildës, ose më saktë me dekoltenë e saj dhe linjat trupore të vajzës simpatike të ekraneve.

Kjo më kujton i dashur Muç, një episod nga kinemaja italiane në kohën e fashizmit, vite më parë kuptohet. Asokohe u shpikën filmat rozë, që të largonin vëmendjen e italianëve nga lufta që po përgatiste Mussolini dhe këto “seriale” u mbiquajtën filmat e “telefonave te bardhë”, pasiqë shumica e dialogëve zhvillohej në telefonat e porsa shpikur të viteve ’30…

Telefona të bardhë për zonjushat elegante dhe të veshura lehtë për kohën.Ndërkohë kërcisnin arrestimet politike të antifashistëve. Ndërsa kritika debatonte për melodramën e filmave të Telefonave të Bardhë. Ndërkohë pra, edhe ky debati për “Gjoksin e begatë” të Ildës, është të kërkosh qimen në syrin e kësaj çupe të hirshme, kur trau i qeverisë dhe kamzhiku i oligarkëve, detyron shqiptarët të braktisin Shqipërinë përmes lotëve.

Kjo është gjithmonë zgjedhja jote sovrane Muçi, por unë mëndoj se: Gjoksi i Ilda Bejlerit, është më i ndershëm dhe shumë më i fisëm se qeverisja e sotme apo se gjoksi prej silikoni i ca grave në pushtet…”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.