Rama irritohet dhe përlotet për akuzat e Berishës për atësinë e djalit: Gregun e gjeta të tmerruar

Kryeministri Edi Rama është perlotur në emisionin “Studio e Hapur” , teksa fliste për akuzat e Berishes ne lidhje me atesine e Gregorit. I pyetur se si ia kishte shpjeguar djalit te madh Gregut, Rama tha:

Nuk kam pasur kohe, nuk kam pasur kohe se kane ardhur te tjerat ne vijim…

Kliko per me shume info

I pyetur a po mundoheni ta mbroni Zahon nga keto interferenca, teksa ne ekran ishte shfaqur fotoja e Berishes, i tha Eni Vasilit:

LEXO EDHE:  U shkarkua nga Xhafa, Haki Çako rikthehet në detyrë të re pak muaj pas shkarkimit

“Lëre se po e dëgjon gogoli dhe po i del edhe Zahos, jaq ku e ke shife, se te do ai te ty e ke edhe mik”.

“Ne do ta luftojmë krimin dhe drogën, me gjithë shqetësimet që iu shkaktohen familjarëve tanë dhe shqiptarëve të ndershëm me këto maskarada”, tha Rama.

Vasili: Kur thoni familjarët çfarë keni parasysh?
Rama: Kam parasysh djalin tim, që ishte fëmijë kur dola në fushatë elektorale dhe tha ky (Berisha në ekran) që ka akuzuar babain e vet për atësinë e të birit.

LEXO EDHE:  Zbulohen detajet e aksidentit në Elbasan, gruaja në gjendje kritike për jetën

Kam parë djalin tim të tmerruar, që nuk dilte nga poshtë krevatit. Akuzat…overdozë, overdozë. Do t’i shkoj deri në fund kësaj pune, sepse unë e dua Shqipërinë. Unë nuk i ndahem këtyre deri sa njerëzit të më besojnë.

Vasili: E keni biseduar me Gregun më pas?
Rama: S’kam pasur kohë sepse kanë vazhduar të tjera, e të tjera. Thjesht janë vetëm sakrifica dhe as nuk i qahem njeri dhe s’ia kërkoj njeriu. Po ju them pse jam unë këtu.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here