Drogë Shqipëri-Itali, sekuestrohet sasi e madhe marijuane, në pranga 16 shqiptarë

Kliko per me shume info

16 shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë italiane gjatë një operacioni antidrogë.

Sipas mediave italiane, policia ka sekuestruar 440 kg marijuanë dhe 10 kg heroinë.

Kliko per me shume info

Sipas të dhënave të para, grupi kriminal e kishte shtrirë aktivitetin e tij në krahinat e Komos, Milano, Genoa dhe Lucca.

Gjatë hetimit, u konstatua se të dyshuarit, të gjithë shqiptarët kanë importuar drogë nga Shqipëria me qëllim që ta shisnin atë në Itali dhe Zvicër./Lajmifundit.al/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.