Del video, sportisti dhunon barbarisht të dashurën

Kliko per me shume info

Në video e kapur nga kamerat e sigurisë, tregoi të vërtetën e hidhur për një basketbollist profesionist, i cili shfaqej duke rrahur në mënyrë barbare të dashurën e tij.

24-vjeçari Danry Vasquez u përjashtua nga skuadra e Pensivanisë, pasi klipi i rëndë u publikua të mërkurën nga departamenti i policisë së Teksas.

Kliko per me shume info

Në video, basketbollisti venezuelas e godet të dashurën në fytyrë gjatë gjithë kohës që zbresin nga shkallët. Ai e tërheq atë nga flokët dhe vijon ta godasë.

Sulmi i rëndë ndodhi në Gusht të 2016-s, në Whataburger Field, vendlindja e Corpus Christi Hooks, skuadra me të cilën luante në atë kohë Vasquez.

Skuadra në fjalë e pezulloi sportistin pak ditë pas incidentit. Zyrtarët mësohet se e dispononin videon në kohën e arrestimit, por ajo u bë publike vetëm këtë javë.

Rasti i Vasquez u mbyll në fillim të këtij muaji pasi 24-vjeçari përfundoi kursin për menaxhimin e temperamentit të dhunshëm, duke i shpëtuar burgut.klan

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.