Biznesmenin e thirrën në emër, pastaj e vranë te porta, përgjimet që zbuluan autorin e vasjes në Dibër

Zbardhen te tjera detaje nga vrasja e biznesmenit Elsi Kosiqi i cili u ekzeklutua në oborrin e shtëpisë në orët e vona të së hënës. Pasi e thirrën në emër, ishin tri të shtëna me armën e zjarrit që i morën jetën 32-vjeçarit.

Vrasja në Maqellarë të Dibrës ka ngjallur frikë dhe panik në këtë zonë, ndërsa autori është identifikuar pas disa orësh mbajtje nën mbikëqyrje nga Policia.

LEXO EDHE:  Incidenti në ndeshjen Skënderbeu-Partizani, FSHF kërkon dënimin e deputetit socialist
Kliko per me shume info

Prej orëve të para të mëngjesit të djeshëm, forca të shumta ngritën postblloqe në Mat, Bulqizë e Dibër. Zyrtarë të Policisë bëjnë të ditur se autori i dyshuar është Mehmut Gega, 24 vjeç, banues në fshatin Okshatinë.

Shkak për vrasjen e 32-vjeçarit besohet se kanë qenë konfliktet e vazhdueshme mes tyre, por ende nuk dihet arsyeja, po ashtu as bashkëpunëtorët e tij.

LEXO EDHE:  Shqiptarja me dy foshnje jep lajmin TMERRUES nga Siria: Po na SHESIN!

Përgjimi i telefonatave të disa personave ka hedhur dyshimet e para për motivet e krimit që ka të bëjë me një vajzë. Ndërkohë, Policia ka ngritur dhe pista të tjera, për të cilat po hetohet. Një nga pistat është ajo e ndonjë lidhjeje të fshehtë dashurie e 32-vjeçarit, zbulimi i së cilës mund të ketë çuar në vrasjen e tij.

LEXO EDHE:  Goditje e fuqishme ndaj trafikut të drogës, sekuestrohen 8.7 ton kokainë

Familja Kosiqi ka një biznes në Peshkopi. Ekzekutimi i 32-vjeçarit nuk ka lidhje me aktivitetin privat, me llixhat në Peshkopi. Po ashtu, familja Kosiqi dhe vetë Elsi nuk kanë pasur konflikte me persona të tjerë. Personat e shoqëruar dhe të tjerë që janë nën hetim, pritet të japin informacion për zbardhjen e ngjarjes së ndodhur në Maqellarë të Dibrës.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here