“Automjeti doli nga rruga dhe u rrokullis katër here”, flasin nxënësit e plagosur

0

26 nxënës të një shkolle po udhëtonin drejt Çorovodës me mikrobus kur automjeti ka dalë nga rruga, është rrokullisur katër herë e më pas ka përfunduar në kanal.

Është ky vetë rrëfimi i nxënësve të cilët shpëtuan mrekullisht.

Kliko per me shume info

11 nxënës u lënduan nga ky aksident, ku e plagosur më rëndë mbeti 16 vjeçarja Enrik Kuçalki e cila ka marrë fraktura të shumta e ndodhet në spitalin e Traumës.

Për ngjarjen u arrestua shoferi i mikrobusit Astrit Hysi. Akuza që rëndon është “Shkelje e rregullave të qarkullimit rrugor”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.