Athinë, kush janë dy shqiptarët që lidhën nënën dhe përdhunuan të bijën për 12 orë

Kliko per me shume info

Policia greke ka dhënë detaje për dy shqiptarët, të cilët akuzohen për përdhunimin e një 46-vjeçareje greke. Ngjarja ka ndodhur një vit më parë në Peristeri të Athinës.

Fjala eshte për Donald Sina (Meço), i cili sipas autoriteteve është i datëlindjes 26-7-1993 ose 12-12-1993.
Donald Sina (Meço)

Kliko per me shume info

I akuzuari tjetër është Luan (Sokol) Krasniqi, datëlindja e të cilit akoma nuk është saktësuar, por policia greke bën me dije se mund të jetë i lindur më 21-4-1994 ose 26-11-1990.

Dy shqiptarët mbajtën peng për 12 orë 46 vjeçaren dhe nënën e saj. Sina dhe Krasniqi ishin komshinj të tyre dhe kishin hyrë në shtëpinë e dy grave për të vjedhur para, pasi i kishin ndjekur prej kohësh. Pasi përdhunuan greken në sy të nënës, ata arritën të vidhnin vetëm disa bizhuteri sepse nuk i gjetën paratë.

Më 11 Mars të këtij viti, policia bëri të mundur kapjen e njërit prej shqiptarëve, ndërsa mediat bëjnë me dije se tjetri është i burgosur në Shqipëri.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.