5 rregulla për një martesë më të mirë

Më poshtë janë 5 rregulla për një martesë më të mirë sipas një “burri perfekt” japonez. Ai quhet Kiyo Yamana dhe është 58 vjeç e bashkë me gruan e tij Kimi jetojnë një jetë të lumtur bashkëshortore prej 15 vjetësh. Të dy janë shndërruar në dy “këshillues martesash” dhe kanë krijuar organizatën e “bashkëshortëve perfektë” apo Japan Aisaika Organisation për të ndihmuar çiftet.

LEXO EDHE:  E pabesueshme, por e vërtetë, pema ‘e mallkuar’ nuk do të pritet

Rregulli i parë është të shkoni në shtëpi para orës 8.00 të mbrëmjes. Kjo pasi në Japoni burrat nuk kthehen kurrë në shtëpi para orës 10.00 të mbrëmjes. Gjithë kohën e tyre ia kushtojnë punës

Kliko per me shume info

Rregulli i dytë: Krijoni atmosferë relaksuese. “Duke e bërë këtë, ndiheni më mirë si çift”-thotë 58 vjeçari.

Rregulli i tretë: Thirreni gruan tuaj në emër

LEXO EDHE:  I bëri për 6 vite rresht thonjtë me akrilik, e vërteta e hidhur që i ndodhi kësaj gruaje do ju habisë

Rregulli i katërt: Shiheni gruan tuaj në sy. Shikimi në sy të ndihmon të zbusësh zemërimin dhe i bën të kuptojë që e do.

Rregulli i pestë: Dëgjoni ç’ka për të thënë. Dialogu është shumë i rëndësishëm në çift, ndaj dëgjojeni deri në fund bashkëshorten tuaj se ç’ka për të thënë.

Urojmë të funksionojnë edhe për ju!

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here