25-vjeçarja zbulon dhimbjen më të madhe: Kam lindur pa vaginë!

Kliko per me shume info

Një grua ka trenguar dhimbjen e saj më të madhe pasi ka zbuluar se kishte lindur pa vaginë, pa qafën e mitrës apo uterusin kur ishte 18 vjeçe.

Rebeka Knight, tani 25 vjeç, nga Ballymoney, Irlanda e Veriut, mendoi se asaj do ti vinin periodat në adoleshencë të hershme, si pjesa tjetër e miqve të saj.

Kliko per me shume info

Por kur ajo mbushi 17 vjeç dhe ende po priste, ajo filloi të shqetësohej që diçka nuk ishte normale.

Duke kujtuar se si, pas një sërë testesh, mjekët i thanë asaj se ajo kishte një gjendje të rrallë të quajtur sindromi “Mayer Rokitansky Kuster Hauser (MRKH)”, që do të thotë se ajo lindi pa vaginë, qafën e mitrës dhe uterusin. Ajo tha: ‘Siç mund ta imagjinoni, isha shumë e zemëruar dhe e tronditur. Unë nuk mund të besoja se kjo po ndodhte me mua, shkruan DailyMail.

Pastaj, në vitin 2013, ajo bëri një ndërhyrje kirurgjikale vaginale në mënyrë që ajo pjesë e trupit të saj të funksiononte normalisht./lajmifundit.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.