Zyrtari i BE-së vjen në Tiranë, takohet me Xhafajn, ja marrëveshja që pritet të nënshkruajnë

Kliko per me shume info

Komisioneri për Emigrimin në BE, Avramopulous është takuar me ministrin e Brendshëm, Fatmir Xhafaj ditën e sotme.

Takimi po zhvillohet në ambientet e ministrisë së Brendshme në Tiranë.

Kliko per me shume info

Dy zyrtarët do të nënshkruajnë marrëveshjen mes policisë dhe Frontex.

Pak më vonë komisioneri dhe ministri i Brendshëm do të japin një deklaratë për mediat.

Avramopulous më pas do të takohet me kryeministrin Edi Rama dhe Ministrin per Europen dhe Punet e Jashtme, Bushati.

Pritej që komisioneri për migrimin në BE t’i kryente dje këto takime ndërkohë shkaqet e shtyrjes së vizitës janë të panjohura deri më tani

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.