Zbulohen fotot nën ujë të thesarit të humbur, plasin teoritë konspirative

Kliko per me shume info

Fotot e një ‘gjoksit të një thesari të zhytur’ që u morën në brigjet e Australisë kanë shkaktuar teori konspirative përreth zhdukjes së fluturimit 370 të Malaysia Airlines.

Kjo vjen pasi kontejneri i teknologjisë së lartë “Seabed Container” u zhduk për tre ditë, ndërsa ai  kërkoi avionin e rrëzuar javën e kaluar.  Thesari misterioz u gjet në pjesën e poshtme të Oqeanit Indian të Jugut, gati katër kilometra poshtë sipërfaqes, në një zonë të quajtur Shipëreck #1.

Kliko per me shume info

Pranë është Shipëreck #2, që mendohet të jetë SV – Inca, një anije transporti peruan që u zhduk në rrugën për në Sydnei më shumë se 100 vjet më parë. Zbulimi i saj ndezi zhurmat për thesarin e humbur dhe arin e Inka./lajmifundit.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.