Zbulohen emrat, ja 3 bosët që kontrollonin prostitucionin në Milano

Kliko per me shume info

Detaje të reja bëhen me dije nga mediat italiane lidhur me një grup kriminal shqiptar që vepronte në Milano, të angazhuar kryesisht në shfrytëzim prostitucioni.

Në krye të organizatës e strukturuar mbi baza familjare, ishte një 45-vjeçar i njohur me pseudonimin “lo zio” (përkthim daja ose xhaxhai).

Kliko per me shume info

Mediat italiane shkruajnë se emri i tij është Kristian Marku. Bashkëpunëtorët më të ngushtë të Markut janë 37-vjeçari Renato Arapi i njohur me pseudonimin “Kaçi” dhe 31- vjeçari Oridian Faslliaj, i njohur si “Ori”. Të tre janë mes 25 të arrestuarve në kuadër të operacionit “Mercante in Fier”, pjesë e një operacioni më të gjerë që çoi në pranga 50 persona. Shumica e personave të arrestuar janë nga Fieri.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.