Zbardhja e organit gjenital mashkullor, kirurgët kanë një paralajmërim të frikshëm

Kliko per me shume info

Kirurgët e shqetësuar kanë shpërthyer kundër valës së shtrenjtë të zbardhjes së penisit që po bën tituj në Tajlandë.

Ata kanë paralajmëruar se procedura e çuditshme, e konsideruar e pasigurt, mund ti lërë meshkujt me djegie, plagë dhe lëkurë të tendosur.

Kliko per me shume info

Zyrtarët e shëndetësisë në Tajlandë kanë paralajmëruar tashmë për efektet anësore të mundshme të procedurës, duke përfshirë infeksione dhe shenja serioze.

Dhe tani udhëheqësit e kirurgjisë plastike kanë folur për frikën e tyre të procedurës, e cila shpesh përfshin lazer me rrezatuar mbi lëkurën delikate./lajmifundit.al

Burimi:http://www.dailymail.co.uk/health/article-5347171/Penis-whitening-fad-worries-surgeons.html

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.