Xhafaj: Kemi 40 grupe kriminale, Qazim Sejdini ruhet me policë se është kërcënuar

Kliko per me shume info

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka thënë se kryetari i Bashkisë së Elbasanit Qazim Sejdini është duke u mrojtur nga policia.

Qazim Sejdini ka një nivel mbrojtje për shkak të një kërcënimi që ka pasur një moment të caktuar.

Kliko per me shume info

Nuk i di detajet dhe hollësitë sepse nuk e kam parë cështjen me imtësi pasi nuk është detyra ime, është e strukturës përgjegjëse.

I pyetur për grupet kriminale në vend Xhafaj tha se janë rreth 40 grupe në vend.

Ai tha se këto grupe kanë mesatarisht nga 20 persona dhe janë kryesisht të angazhuara në trafikun e drogës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.