Xhafaj paralajmëron shkarkime në polici: Shumë ngjarje kanë mbetur pa autorë

Kliko per me shume info

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ka paralajmëruar ndryshime në nivelin drejtues të strukturave të policisë në qarkun e Fiert dhe të Vlorës. Gjatë një analize me këto dy njësi të Policisë së Shtetit dhe i shoqëruar nga Drejtori i Përgjithshëm, ai shprehu hapur pakënaqësinë që shumë ngjarje kanë mbetur pa autor.

Por Ministri i Brendshëm ka vlerësuar punën e bërë për dhënien fund të fenomenit të kanabisit, të cilin e quajti një kapitull të mbyllur.

Kliko per me shume info

Fokusi i ri për Policinë e Shtetit, tha Ministri i Brendshëm, nuk do të jetë më kapja e kultivuesve të kanabisit, por e grupeve të rëndësishme kriminale, të cilët janë forcuar ekonomikisht dhe po veprojnë dhe në sektorë të tjerë.

1 COMMENT

  1. qe dote perjashtosh disa police mire bene dhe ja me shum se gjysma per tu larguar.jo vetem police por mbi 80% e drejtuesve.por per nje gje jam skeptik se si mund te reforoje nje organ teper te rendesishem si ministria e brendshme nje njeri si xhafa:nje lavire e komunizmit jo vetem kaq por se vellai krye trafikant droge dhe qe asnje here nuk u prononcua.a mos kemi te bejme me nje rrekade trafikantesh ne kete ministri.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.