Vrasja e Kasmit, flet shoferi i furgonit që transportoi vrasësin e dyshuar

Kliko per me shume info

Shoferi i furgonit që besohet se transportoi vrasësin e Devi Kasmit nga vendi i ngjarjes ka konfirmuar se ai ka transportuar grekun nga vendi i ngjarjes.

Elton Halipaj ka pranuar se ka pas ne perdorim nje furgon. Atë natë në afërsi të të rrugës Petro Cani ka marre ne furgon grekun por pa e ditur se c’kishte bërë.

Kliko per me shume info

Ndërkohë që autori i dyshuar i vrasjes ka mohuar sërish krimin duke këmbëngulur se ndodhej në Shqipëri si turist.

Ndersa policia i kërkon Interpolit të kryej kontrolle ne Greqi e Kosove ku dyshohet se mund të jetë arratisur Altin dhe Aurel Hoxhallari.

Masa e sigurisë për 4 të arrestuarit mes tyre dhe për të dyshuarin si vrases me pagesë do të jetë të hënën në Gjykaten e Krimeve të Rënda.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.