Vrasja e Ivanoviç, Kosova i dërgon informacione të rëndësishme Serbisë

Dokumentacioni për vrasjen e Oliver Ivanoviç në Mitrovicë, është dërguar në shtetin serb.

Këtë lajm e ka bërë të ditur ministria e Drejtësisë së Kosovës, e cila me anë të zyrës së EULEX në Boegrad, ka dërguar informacione lidhur me vrasjen e politikanit serb.

Kliko per me shume info

Dokumentacioni përmban një raport të autopsisë dhe një regjistër të hetimit dhe do të përcillet në Prokurorinë për Krim të Organizuar, njoftoi Ministria e Drejtësisë.

LEXO EDHE:  Policia financiare nis hetimin për pastrim parash ndaj projektit Shkupi 2014

Ky material do të përcillet në Prokurorinë për Krimin e Organizuar, ka njoftuar Ministria e Drejtësisë në Serbi.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here