Vrasja e Devi Kasmit, zbulohen pamjet e arrestimeve, ja si ishte organizuar atentati

Kliko per me shume info

Pak ditë pas vrasjes në një atentat mafioz të Devi Kasmit më 29 janar te Pediatria e Tiranës, policia ka vënë në pranga 5 persona të dyshuar se bashkëpunuan me njëri –tjetrin për ekzekutimin e 41-vjeçarit.

Në këtë video mund të shikoni një pjesë nga operacioni “Enigma” për arrestimin e autorëve, mes tyre edhe shtetasit grek, i dyshuar si vrasës me pagesë Efthymiou Efthymious, 41 vjeç, si dhe arsenalin e armëve dhe municioneve të rënda që u gjetën në vilën në pronësi të (Altin) Aurel Hoxhallarit, i akuzuar si organizatori i ngjarjes.

Kliko per me shume info

TiranëPolicia e Tiranës në bashkëpunim me Prokurorinë zbardh vrasjen e ndodhur me date 29.01.2018 ne Tiranë.Finalizohet operacioni i koduar "Enigma"Shkatërrohet një grup krimal me veprimtari në fushën e Vrasjes.Arrestohen 4 shtetas ndërmejt tyre ekzekutori, si dhe shpallet në kerkim oraganizatori.Sekuestrohet në cilësinë e provës materiale :Nje arsenal armesh, ndërmjet tyre arma e dyshuar e krimit, lënde eksplozive, mina me telekomadë, municione luftarake, radio policie, maska e veshje kamoflazhi.Gjithashtu sekuestrohen edhe 110 kilogram e dyshuar lendë narkotine "Canabis Sattiva".

Posted by Policia e Shtetit on Freitag, 2. Februar 2018

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.