Vrasja e Devi Kasmit, lihen në qeli të arrestuarit, greku ofron 10 mijë euro garanci

Gjykata e Tiranës ka dhënë sot masën e sigurisë arrest me burg për 4 të arrestuarit e akuzuar për vrasjen e Devi Kasmit, më 29 Janar në Tiranë.

Para togave të zeza kanë dalë ekzekutori, shtetasi grek Efthimios Efthimiu, dhe bashkëpunëtorët Elton Hoxhallari, Elton Halipaj e Melvi Dinellari.

Kliko per me shume info

Greku mësohet se kishte lënë  10 mijë euro garanci, por nuk është pranuar.

LEXO EDHE:  Re të kuqërremta mbi Shqipëri, ja kur largohet pluhuri saharian

Këta persona, sipas Prokurorisë, kanë organizuar vrasjen e 41-vjeçarit. Seanca është duke u zhvilluar me dyer të mbyllura, për shkak të ruajtjes së sekretit hetimor.

Të arrestuarit kanë mohuar se kanë lidhje me atentatin, por nuk kanë mohuar njohjen mes tyre.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here