Vrasja e biznesmenit të njohur në mes të ish-Bllokut, ministri tregon arsyet

Vrasja e mbrëmjes së kaluar në zonën e ish-Bllokut në Tiranë ku mbeti i vrarë 64-vjeçari Memli Begalla, u bë një nga cështjet më pikante në botën e krimit shqiptar.

Begalla u vra me silenciator dhe autorët u larguan me një BMW të zezë.

Kliko per me shume info

Sipas ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj shkak për këtë vrasje, janë konfliktet për borxhe të vjetra të pashlyera.

LEXO EDHE:  DETAJE/ Si u kap vrasësi i Mario Majollarit, ja ç'kishte tentuar të bënte dhe si ra në grackë

“Një nga pistat ku po heton policia janë konfliktet për shkak të disa llogarive të vjetra financiare. Kjo sipas të dhënave të para që ka policia” – tha Xhafaj.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here