“Hetimet janë zhvilluar në mënyrë të gabuar, vrasësi i Ivanoviç s’do kapet kurrë”

Kliko per me shume info

Nënkryetari i Iniciativës Qytetare, SDP, Ksenija Bozoviç, ka thënë se vrasja e ish liderit të kësaj iniciative, Oliver Ivanoviç, nuk do të zbardhet kurrë.

Ai ka thënë se vrasësit e tij nuk do të kapen asnjëherë, raporton media serb “Tanjug”.

Kliko per me shume info

Sipas Bozoviç, edhe hetimet për këtë rast janë duke u zhvilluar në mënyrën e gabuar që nga fillimi.

Oliver Ivanoviç u vra në mëngjesin e 16 janarit të këtij viti, para zyrave të partisë së vet në Mitrovicën e Veriut.

Vrasjen e tij janë duke e hetuar institucionet kosovare të drejtësisë dhe ato serbe.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.