Vettingu në Polici, Vlahutin takim “kokë më kokë” me Fatmir Xhafën

Kliko per me shume info

Ambasadorja e Bashkimit Evropian në Shqipëri, Romana Vlahutin, ka zhvilluar sot një takim me ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafën në zyrën e tij.

Ky takim vjen fill pas miratimit të projekt-ligjit të Vettingut në polici.

Kliko per me shume info

Pak ditë më parë, Vlahutin ishte shprehur në një intervaistë për Deutsche Welle, se aksioni i policisë kundër krimit të organizuar dhe kanabisit po jepte efekte.

Ajo ishte shprehur entuziaste për progresin e bërë nga Shqipëria në 3 vitet e fundit dhe kishte këkuar nga Prokuroria që të sillte rezultate konkrete nga hetimi i ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.