Vlahutin i dorëzon Kryemadhit Strategjinë e Zgjerimit/ “Shpresojmë që brenda qershorit të hapen negociatat”

Kliko per me shume info

Ambasadorja e BE-së në Tiranë Romana Vlahutin zhvilloi një takim me Kryetaren e LSI, Monika Kryemadhi, në Kryesinë e Kuvendit.
Vlahutin i dorëzoi, Kryetares së LSI-së, Strategjine e Zgjerimit të Bashkimit të Bashkimit Europian.

“Integrimi i Shqipërisë në BE i takon qytetarëve dhe si i tillë ne shpresojmë që brenda qershorit ne të kemi një vendim pozitiv për celjen e negociatave”, është shprehur Kryemadhi.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.