Vendimi/ Presidentët një nga një në zyrën e Metës

Kliko per me shume info

Ilir Meta ka pritur në zyrë ish-Presidentët Alfred Moisiu dhe Rexhep Mejdanin, lidhur me letrën e dërguar nga ministri i Jashtëm Dimtir Bushati, i cili kërkon leje për të filluar negociatat me Greqinë.

Ndërkohë pritet që në Presidencë të mbërrijë pak më vonë edhe ish-presidenti Sali Berisha me ftesë të Metës për konsultimin e letrës së Bushatit.

Kliko per me shume info

Sakaq, ditën e djeshme Meta zhvilloi një takim konsultues edhe me paraardhësin e tij Bujar Nishanin si dhe me ish-presidentin Bamir Topi.

Kujtojmë se Bushati me anë të letrës që i dërgoi presidentit Meta ka kërkuar Plotfuqishmërinë në lidhjen me një marrëveshje të pritshme me Greqinë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.