EMRI/ Ra kur po krasiste pemët, kush është shqiptari që vdiq në Itali

Një punëtor shqiptar në Itali ka humbur jetën gjatë një aksidenti në punë, ndërsa një tjetër ka mbetur i plagosur.

Ngjarja ka ndodhur të enjten rreth orës 17:35 në Torino, kur platforma ku kishin hipur dy punonjësit shqiptarë për të krasitur pemët, pësoi defekt dhe u rrëzua.

Kliko per me shume info

Viktima është identifikuar si Rami Nazeraj 40 vjeç.

Mediat italiane shkruajnë se edhe vëllai i viktimës ka mbetur i plagosur dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Autoritetet kanë nisur hetimet për të zbuluar shkaqet e këtij aksidenti në punë që shkaktoi vdekjen e shqiptarit dhe plagosjen e punëtorit tjetër.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here