Tronditet sporti, vdes në fushën e lojës futbollisti 14-vjeçar

Kliko per me shume info

Një ngjarje tepër tragjike ka ndodhur ditën e sotme në Spanjë. Një djalosh vetëm 14 vjeç ka ndërruar jetë në fushën e lojës teksa ishte duke zhvilluar një ndeshje me skuadrën e tij.

Nacho Barbera ka qenë duke luajtur me skuadrën e tij UD Alzira kundër CD Esport Base Ontinyent kur ka pësuar arrest kardiak.

Kliko per me shume info

Të gjithë janë shokuar dhe shokët e tij të skuadrës ia kanë nisur të qajnë. Një skenë aspak e këndshme për lojtarët e vegjël të cilët kanë mbetur të shokuar pas ngjarjes.

Edhe pse ai u dërgua në spital, sipas “The Sun”, pas ndihmës që ka marrë nga mjekët nuk ka mundur të mbijetojë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.