UEFA plas “bombën”, 10 vite përjashtim për Skënderbeun

Kliko per me shume info

Ishte përfolur prej ditësh, por sot ka ardhur dënimi nga UEFA për një klub shqiptar.

Bëhet fjalë për Skënderbeun që është përjashtuar nga Kupat e Europës për 10 vitet e ardhshme. Shkak janë bërë ndeshjet e dyshuara si të trukuara. Ky vendim është marrë në datën 7 shkurt të këtij viti, se do të publikojë edhe dokumentin e vendimit.

Kliko per me shume info

Ky lajm është një “bombë” jo vetëm për klubin e Skënderbeut dhe tifozët korçarë, por edhe për futbollin shqiptar.

Tashmë pritet të mësohet se cili do të jetë qëndrimi zyrtar i klubit bardhekuq. Arritjet për kualifikimin në fazën e grupeve të Europa League, tashmë zbehen nga ky dënim i paralajmëruar prej ditësh.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.