U kapën me heroinë dhe kokainë, ja çfarë bënë dy shqiptarët para gjyqtarit

U kapën me drogë, por dy shqiptarët refuzojë t’u përgjigjen pyetjeve para gjykatës ne Itali. Shqiptaret u prangosen në një garazh në Mariano Comense me 17 kg drogë, heroinë dhe kokainë.

Mediat shkrujane se dy shqiptaret, emrat e te cileve nuk jane bere te ditur nuk pranuan te jepnin asnje sqarim para Francesko Angiolinit dhe as te pergjigjeshin per asnje pyetje lidhur me drogen.

LEXO EDHE:  E shkarkuan/ Prokuroja në kufijtë e të pabesueshmes: Jam përplas me 1 mijë kriminele, 43 vrasje! Më kanë vënë tritol! Ju betohem.
Kliko per me shume info

Policia italiane beri me dije se droga u gjet e futur nëpër kuti e fshehur në automjetin me te cilin ata po udhetonin.

Nga kontrolli rezultoi se brenda kishte 7 kg kokainë dhe 4.5 kg heroinë, por edhe 3 armë, karikatorë e municione. Me pas u gjet edhe nje sasi tjeter prej 5 kg kokainë dhe e 550 gr heroinë.

LEXO EDHE:  Shqiptari i burgosur në Belgjikë vë në alarm zyrtarët: Ka 25 ditë që…

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here