Tritoli në Shkodër, vrasja në Tiranë, Xhafaj zbulon: Ja pse u sulmuan biznesmenët

Kliko per me shume info

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka folur për ngjarjet e fundit kriminale në vend.

Nga studio e emisionit Opinion, Xhafaj tha se atentati me tritol ndaj Lulzim Kullës në Shkodër, ishte organizuar nja një grup kriminal nga Elbasani për shkak të konflikteve në lidhje me trafikun e drogës.

Kliko per me shume info

Xhafaj tha se motori ku ishte montuar bomba është dërguar i futur në një furgon në Shkodër dhe është lënë në vendin ku ndodhi shpërthimi.

Ministri u shpreh edhe për vrasjen e fundit të ndodhur në Tiranë ndaj biznesmenit 64-vjecar Memli (Afrim) Begalla duke thënë se pista kreysore është ajo e vrasjes për borxhe të vjetra.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.