Shpërthim tritoli në Shkodër

Kliko per me shume info

Një shpërthim me lëndë eksplozive ka tronditur qytetin e Shkodrës mbrëmë rreth mesnatës. Eksplozivi ishte vendosur në qepenin e një garazhi në katin e parë të banesës në pronësi të Dedë Kirit.

Ngjarja ka ndodhur në lagjen “Tophane”, ndërsa nga shpërthimi nuk ka persona të lënduar por vetëm dëme materiale.

Kliko per me shume info

Policia ka nisur hetimet për të identifikuar autorët e dyshuar të vendosjes së tritolit dhe për të zbardhur shkaqet e ngjarjes.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.