Treni del nga shinat, dy të vdekur

Dy trena janë përplasur sot në mëngjes në Karolinën e Jugut.

Si pasojë e përplasjes dy pasagjerë kanë vdekur dhe të paktën 70 të tjerë kanë mbetur të plagosur.

Kliko per me shume info

Zyrarët lokalë thanë se të plagosurit kanë lëndime të shkallëve të ndryshme.

Treni Amtrak po udhëtonte nga Nju Jorku në Majemi kur u përplas dhe doli nga shinat pranë qytetit Columbia në Karolinën e Jugut.

LEXO EDHE:  Dhunohet barbarisht 20-vjeçarja në Iran, nuk kishte mbuluar si duhet flokët

Treni kishte 139 pasagjerë dhe tetë anëtarë të ekuipazhit.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here