Tragjike/ Humbin jetën dy alpinistë të rinj në Maqedoni

Kliko per me shume info

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në kodrinat e larta të malit Kajmakçallan në Maqedoni, ku dy alpinistë të rinj nga vendi kanë humbur jetën, bëri të ditur Ministria e Brendshme.

Bëhet fjalë për një vajzë 26 vjeç dhe një djalë 35 vjeç. Trupat e tyre të pajetë janë gjetur të shtunën rreth orës 23:30.

Kliko per me shume info

Sipas Ministrisë së Brendshme të Maqedonisë, ekipet e shpëtimit kanë gjetur trupat në një terren tejet të vështirë, dhe se po vazhdon operacioni i tërheqjes së tyre. Kushtet e motit në malin Kajmakçallan. Shpatijet e Kajmakçallanit shtrihen në malin Nixhe, si maja më e lartë në vend, që është në kufi me Greqinë. /INA

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.