Tërmet në Kosovë, tronditet Peja e Istogu

Kliko per me shume info

Një tërmet ka goditur sot rajonin e Dukagjinit, konkretisht Pejën dhe Istogun. Mësohet se epiqendra e tij ka qenë në Malin e Zi. Tërmeti ka qenë me fuqi 4.6 shkallë Rihter.

Qytetarët kanë raportuar se kanë dëgjuar tërmetin ndërsa nuk ka njoftime për dëme materiale.

Kliko per me shume info

Në uebfaqen për monitorim të aktiviteteve sizmike CSEM, shkruan se tërmeti ndodhi në orën 14:05, 26km në perëndim të Pejës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.