Tërmet i fuqishëm në Tajvan, shemben hotele dhe banesa

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.4 ka tronditur Tajvanin disa minuita më parë.

Tërmeti me epiqendër në lindje të Tajvanit besohet të ketë shkaktuar dëme të shumta.

Kliko per me shume info

Mediat vendase raprotojnë se ka ndërtesa të shembura ndër to edhe një hotel shumëkatësh.

Tërmeti më fatal në dekadat e fundit në ishull ishte ai i vitit 1999, prej 7.6 ballë që i mori jetën rreth 2400 personave.

LEXO EDHE:  Zbulohet shifra kolosale, sa kushtoi sulmi 1 orësh ndaj Asadit

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here