“Të dua vetëm ty, jam e jotja”, mami i vajzës mohon se e do 24-vjeçarin, por SMS-të…

Dy gra te cilat nuk mund te quhen zyrtarisht ish-krushka se femijet e tyre nuk kane qene te celebruar, por kane bashkejetuar, u përballen sot në emisionin ‘Me zemër të hapur’ në ‘News24’ në një lidhje telefonike live.

Djali i njërës prej tyre eshte në burg pas denoncimit të ish-bashkëjetueses së tij.

Kliko per me shume info

Bëhet fjalë për historinë e Saimir Ahmetit, i cili dy ditë më parë tentoi të arratisej nga tualeti i gjykatës së Gjirokastrës ku do i komunikohej masa e sigurisë pasi ishte denoncuar për përndjekje ndaj 17-vjeçares Bleona Habibit.

Teksa palët akuzonin njëra-tjetrën live, emisioni ka siguruar nga nëna e Saimirit, Vera Ahmeti disa mesazhe dashurie që vajza i kishte dërguar ish-bashkëjetuesit të saj me të cilin kishte jetuar 8 muaj, ku i kërkonte që ai të kthehej nga Greqia dhe të jetonin bashkë.

LEXO EDHE:  “Shiti” virgjërinë për 3.7 mln dollarë, adoleshentja rumune zbulon të vërtetën e papritur (Foto)

Por nëna e vajzës, Xhani Habibi ka mohuar kategorikisht të ketë qenë në dijeni të mesazhve, ndërsa shton se vajza nuk e do djalin, gjë që sipas saj e kishte pohuar edhe në gjykatë. Pavarësisht këtij fakti, nëna e vajzës është tërhequr deri diku, ndërsa shton se nëse ata duhen, le të bashkohen dhe se ajo nuk ndërhyn.

Sakaq, nëna e djalit tha se ky i fundit kishte tentuar madje të vriste veten.

LEXO EDHE:  Burri dëgjon një zhurmë në papafingo, shokohet nga tmerri që sheh

“Në 3 janar vajza iku nga shtëpia. Është takuar me djalin, janë përqafuar. Më pas iku në shtëpinë e vet. Në datën 21 janar ai u kthye nga Athina se ajo i kishte shkruar një mesazh; nuk jetoj dot pa ty. Djali më arriti deri në vetëvrasje. Vajzës tënde i kam thënë; mamanë mos e shah”, tha Vera Habibi.

Ndërkohë, ish-krushka, Zhani Habibi tha se ish-dhëndri e kishte dhunuar dhe kërcënuar. “Vajza iku nga shtëpi në 3 janar. Djali vinte dhe gjuante me gurë në tarracë. Më çonte mesazhe kërcënuese Donte që të fliste me çdo kusht me Bleonën.

LEXO EDHE:  Mbërriti në Angli vetëm me 600 paund, tani zotëron një kompani 2 mln paund

Nuk jam në dijeni për këto mesazhe. Të lutem, unë të them se nuk e kam ditur për këto mesazhe. Por nëse e do, mund ta mar. Unë nuk ndërhy dot. Vajza ka thënë në gjykata se nuk e donte djalin. Madje ia tha dhe djalit”, theksoi ajo.

Mesazhet e dërguara më 22 janar:

SMS 1: “Të lutem ikim nesër, dua të jem gjithmonë pranë teje Sajushi im ti”
SMS 2: “Unë jam ore Bleona, s’është provokim asnjë se di që unë të flas Sajush, të dua shumë kobar”.
SMS 3: “Të dua vetëm ty, jam vetëm e jotja”

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here