“Harroi” të brendshmet, balerina përfundon në burg

Kliko per me shume info

Një balerinë ruse është arrestuar në Egjipt për kërcim “imoral”, pasi akuzohet se kërceu pa të brendshme.

31-vjeçarjes Ekaterina Andreeva iu tha se veshja e saj ishte tepër provokuese, pasi performoi në një lokal nate në Nil të Gizës.

Kliko per me shume info

Sipas të përditshmes “Mirror”, policia e vuri në pranga Ekaterinën, pasi një video e saj duke kërcyer u bë virale në vend.

Në video ajo shfaqet duke kërcyer belly dancing, me një veshje që nxjerr në pah format e saj trupore dhe i lë pak vend imagjinatës.

Ajo akuzohet nga autoritetet egjiptiane si nxitëse e mosbindjes dhe imoralitetit tek të rinjtë.

Një hetues tha se “rregullat për kërcimtaret i detyrojnë ato që të veshin brendshme të çdolloj ngjyre, përveçse bezhë. Ajo nuk kishte veshur fare dhe sigurisht që ishte provokuese”.

Mësohet se avokatët e kompanisë për të cilën punon Ekaterina kanë ndërhyrë për të zgjidhur këtë çështje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.