Sulm me armë në gjimnaz, 20 të plagosur në SHBA

Kliko per me shume info

Sherifi i Broward County në Florida të SHBA, ka raportuar për të shtëna në një gjimnaz në Parkland. Sipas medias të lidhur me CNN, WSVN, raportohet se 20 perosna kanë mbetur të plagosur.

Të shtënat me armë vazhdojnë, sikurse bëri të ditur policia në Twitter.

Kliko per me shume info

Pamjet ajrore të WSVN shfaqën disa njerëz që qëndronin të shtrirë përdhe jahstë shkollës, të cilët u trajtuna për plagët e marra dhe u transportuan me ambulancë.

Pamjet nga vend-ngjarje treguan disa nxënës duke vrapuar larg shkollës duke ulëritur. Dhjetëra makina policie ndodhejn në vend-ngjarje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.