Studimi i fundit: Seksi është më i mirë në moshën 60-vjeçare

Kliko per me shume info

Jeta juaj seksuale arrin kulmin në vitet ’60, sipas një raporti të ri.

Sondazhi i tetë i “Beqarët në Amerikë” mori në studim rreth 5.000 njerëz beqar në SHBA.

Kliko per me shume info

Studimi zbuloi se gratë beqare e kanë seksin më të mirë në moshën 66 vjeç dhe burrat në moshën 64 vjeçare.

Terapeutja e seksit Dr Madeleine Castellanos tha se dashuria është më e kënaqshme për burrat dhe gratë e vetme në vitet e 60-ta, sepse ata janë me përvojë, e dinë se çfarë duan dhe janë të lirë të eksplorojnë dimensionet e seksualitetit të tyre./lajmifundit.al

Burimi:http://www.dailymail.co.uk/health/article-5346141/Sex-best-SIXTIES-survey-finds.html

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.