Publikohet skandali ku është përfshirë drejtori i emëruar nga Rama

Kliko per me shume info

LSI ka denoncuar rastin e shkeljes se ligjit ne menyre flagrante në emërimin e nje drejtori . Me ane nje te shenimi ne faqen e tij ne FB, deputeti i LSI-se.

Deputeti Endrit Braimllari ka denoncuar me foto, emerimin e Ledio Gjyles, si drejtor të Bordit të Kullimit për qarqet Fier, Vlorë dhe Berat, person qe sipas tij, ishte liruar më parë nga detyra për shkelje administrative.

Kliko per me shume info

Postimi i Braimllarit:

Kryeministri mashtrues emëron militant të Rilindjes.
Kryeministri ka emëruar Ledio Gjyla drejtor të Bordit të Kullimit për qarqet Fier, Vlorë dhe Berat, i liruar më parë nga detyra për shkelje administrative.

Ky është një Kryeministër që mashtron çdo ditë duke thënë se po reformon administratën publike.

I thotë shqiptarëve që nuk ka më emërime politike dhe çdo gjë bëhet me konkurs. Si ka mundësi që konkurset “fiktive” i fitojnë vetëm njerëzit e Rilindjes???!!!#kryeministrimashtrues.

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.