Situatë e rëndë në Gjirokastër, rrëshqet toka, dheu futet në pallat

Kliko per me shume info

Reshjet e shiut kane shkaktuar panik dhe problem edhe në Gjirokastër.

Gjatë orëve të para u raportua për rrëshqitje dheu pranë një pallati në lagjen “Granicë”.

Kliko per me shume info

Pallati është ndërtuar pranë një kodre.

Toka që ka rrëshqitur nga kodra pranë pallatit ka depërtuar në dy apartamente, por nuk raportohet për të lënduar.

Policia e Gjirokastrës ka rrethuar zonën ku ndodhi rrëshqitja e dheut pranë pallatit në lagjen “Granicë”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.