Sistemi Tims e “merr në qafë”, 46-vjeçari arrestohet në Qafë Botë

Kliko per me shume info

Një 46-vjeçar është ndaluar në Pikën e Kalimit Kufitar Qafë Botë, pasi rezultoi në sistemin Tims i shpallur në kërkim për një ngjarje të ndodhur më 1 shkurt të këtij viti.

Shtetasi Petrit Babi, më 1 shkurt së bashku me shtetasin me iniciale T.B kanë goditur me sende të forta për motive pronësie shtetasit N.V. dhe L.V.

Kliko per me shume info

NJOFTIMI I POLICISE:

Më datë 13.02.2018, në Pikën e Kalimit Kufitar Qaf Botë është kapur e ndaluar shtetasi:
Petrit Babi, 46 vjeç, banues në Fitore, Sarandë.

Shtetasi i lartpërmendur, gjatë kontrollit të ushtruar nga shërbimet policore në pikat
kufitare, në sistemin Tims, ka rezultuar shtetas i shpallur në kërkim sepse më datë
01.02.2018, në fshatin Vrion, Finiq në bashkëpunim me shtetasin T.Babi kanë goditur me
sende të forta për motive pronësie shtetasit N.V. dhe L.V..

Materialet hetimore i kanë kaluar Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Sarandë për veprime të
mëtejshme.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.