Parashikimi i motit për sot, sinoptikanët: Priten reshje dëbore

Kliko per me shume info

Moti dominohet nga kthjellime dhe vranësira kalimtare në pjesën më të madhe të Shqipërisë. Edhe pjesa e dytë e ditës vijon me kthjellime dhe vranësira kalimtare, më të shpeshta në ekstremin Verilindor duke i rrezikuar këto zona nga reshje të pakta dhe të izoluara dëbore.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit sërish ulen me 1-2°C gjatë mëngjesit duke shënuar minimalisht -4 apo -5°C, ndërsa mbeten konstante temperaturat e mesditës.

Kliko per me shume info

Era do të fryjë kryesisht e lehtë, me shpejtësi 25 km/h nga drejtimi Lindor ndërsa në det dallgëzim ulet në 2 ballë.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.