Shqiptari nga Kosova vritet gjatë luftimeve në Siri

Kliko per me shume info

Policia e Kosovës ka njoftuar sot se është vrarë në Siri, Betim Ibrahimaj.

Ai është personi i dytë nga Kosova që është vrarë javët e fundit në këtë vend.

Kliko per me shume info

Deri më tash në Siri kanë vdekur apo janë vrarë, 76 shtetas të Kosovës.

Ibrahimaj nga komuna e Istogut, ishte i akuzuar në rastin e njohur si, “Liqeni i Badovcit”, por që kishte arritur të arratisej nga Kosova.

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut Hoxha tha për Radio Evropa e Lirë se policia, “nga burime të ndryshme ka marrë informacione për vdekjen e këtij personi”.

Mirëpo, sipas tij, “duke iu referuar situatës në zonat e konfliktit, nuk posedohet dokumentacioni apo informacioni zyrtar për vrasjen e tij”.

Sipas të dhënave të Policisë së Kosovës, në zonat e konfliktit në Siri dhe Irak aktualisht gjenden 60 persona.

Po ashtu është raportuar se në këtë vend janë edhe 40 gra dhe 50 fëmijë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.